

unless youre in a high cost of living area/city, if you’re buying a preparing most food(not buying frozen meals too much) you’re probably looking at $150 a week. If youre real thrifty maybe you could get close to $100. Helps if youre not a picky eater. Make large batches of food you can eat over multiple days. im not good at cooking so im a bad source, but there are subreddits like EatCheapAndHealthy that could be good idea sources.
that’s the worst fucking thing about American protests. Everyone get in the car, we’re driving to the protest.